השתלת שיניים ביום אחד

מה היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד? מהן הדרכים הקיימות להשתלת שיניים? מה מאפיין השתלה בזאלית ולמי היא מתאימה?

השתלת שיניים היא בין הפעולות החשובות ביותר שיכולות להתבצע על ידי רופא שיניים. עם זאת, רוב המטופלים לא מודעים לחידושים בתחום ולכן חלקם מפספסים הזדמנות פז ליהנות מהיתרונות של השתלה מקצועית. כמו כן, כיום ניתן לבצע גם השתלת שיניים ביום אחד וזאת מבלי לפגוע בשגרת החיים או לסבול מכאבים ותופעות לוואי. כל מה שצריך לעשות הוא לפנות לרופא שיניים שמתמחה בהשתלות מן הסוג הזה ולהכיר גם את המאפיינים של השתלה בזאלית.

תוכן עניינים:

מהי השתלה בזאלית?

מבחינה מקצועית, הדרך לסיים את הטיפול ביום אחד ולקצר את משך הזמן שמוקדש לתהליך נקראת השתלה בזאלית, או באנגלית Basal Implantology. זו שיטה שמספקת פתרון של השתלת שיניים למחוסרי עצם ללא קשר למצב העצם בחניכיים ותוך התאמה למגוון רחב של צרכים ודרישות רפואיות.

איך מתבצעת ההשתלה בשיטה הבזאלית?

השיטה הבזאלית כוללת שני שלבים מרכזיים: התאמה והשתלה. תהליך ההתאמה וההשתלה נעשה במספר נקודות בלסת התחתונה ו/או העליונה, בהתאם לשיקול הדעת של הרופא ולפי הרקע הבריאותי של המטופל. את הנקודות בלסת התחתונה ו/או העליונה בוחרים בקפידה כדי לבצע השתלה יציבה של השתל, מה גם שמנקודות אלה נשלחות באמצעות מבנה דמוי גשר תושבות בזוויות שונות שאף מדמות את זוויות השיניים בפה.

התחום המורכב ביותר בכירורגיה של הפה והלסת

השתלה בזאלית מייצגת תחום מורכב מאוד שנחשב למסובך ביותר בענף של כירורגיית פה ולסת. כתוצאה מכך, ישנם מטופלים שלא מקבלים את ההפניה המתאימה מהרופא שלהם ולכן הם מסתפקים בתותבות נשלפות. תותבות אלו מתלבשות על החניכיים והעצם, אך העצם לא נשארת באותו מצב ותהליך הנסיגה וההיעלמות שלה ממשיך במהירות. למעשה, שימוש בשיטה הקונבנציונאלית של תותבות מסוכן עבור ציבור המטופלים כי תהליך הנסיגה גורם בסופו של דבר להיעלמות מלאה של העצם.

מאפייני הדור הקודם של השתלת שיניים

האפשרות להשתיל שיניים ביום אחד הייתה עד לפני כמה שנים חלום רחוק של גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. הסיבה לכך היא שבאופן עקרוני, השתלת שיניים מייצגת טיפול רפואי מורכב אשר במהלכו משתילים בפי המטופל שיניים מלאכותיות על בסיס האזור שבו היו אמורות להיות שיניים טבעיות. יתרה על כך, ההשתלה היא פעולה רפואית לכל דבר והשיטות המסורתיות חייבו המתנה של כמה שבועות לפחות בין טיפול לטיפול.

כך מתבצעת השתלה ביום אחד

טיפולי השתלה בזאלית מבוצעים בניתוח ותחת טשטוש עמוק, הם כוללים עיגון של שתלים מיוחדים בעצמות הבזאליות והמטופלים יכולים לצאת עוד באותו יום עם שיניים זמניות לא נשלפות. בהמשך, תוך שבוע צפוי המטופל לקבל את השיניים הקבועות ולחזור לשגרה מלאה. מאפיינים אלו הופכים את ההשתלה הבזאלית לשיטה המהירה והאפקטיבית ביותר עבור מחוסרי עצם ברמה קיצונית, כמו למשל אוכלוסייה בוגרת.

היתרונות של השתלת שיניים ביום אחד

האפשרות לבצע השתלת שיניים ביום אחד טרפה מחדש את הקלפים. כיום ניתן להשלים את תהליך ההשתלה בתוך כמה שעות, באופן פשוט, במהירות וללא סיכונים. התנאי היחיד הוא התמחות בתחום של שיקום הפה וניסיון רב שנים, שמוקדש להתמחות בהשתלות דנטאליות בכלל ולהשתלות שיניים ביום אחד בפרט. במקביל, יש לציין שקיימת אפשרות לבצע את ההשתלה בהרדמה מלאה. ההשתלה בפועל מתבצעת ללא שימוש בתותבות, ללא זיהומים ובאופן שאינו משפיע או מסכן את מראה הפנים.

תכנון וניתוח וירטואלי לפני השתלת שיניים ביום אחד

מבנה הלסת הוא שמתווה את תהליך התאמת השיניים וההשתלה בשיטה הבזאלית. היות וההשתלה מתבססת על העצמות בלסת שאינן נספגות ונעלמות כמו עצמות בחניכיים, יש לבצע את התכנון באמצעות מחשב על מודל תלת ממדי של הלסת. התכנון נערך לפני הגעת המטופל להשתלה בפועל, מה שמבטיח התאמה מלאה, חוסך זמן ומקנה לשיניים יציבות לאורך שנים רבות. כמו כן, הכלים הקיימים מאפשרים ניתוח וירטואלי וביצוע שורה ארוכה של בדיקות בתנאי מעבדה סטריליים.

הרקע למחסור בעצם- מה גורם למחסור בעצם הלסת?

בשביל להבין את הערך המוסף של השיטה הבזאלית צריך לקחת בחשבון את השכיחות הגבוהה של מחסור בעצם על רקע מחלות חניכיים. מבחינה מקצועית, המונח “מחסור בעצם בלסת” מתייחס לגברים ונשים שעצם הלסת שלהם לא מספיקה לקיבוע של שתלים דנטאליים. היות והשתלים הדנטאליים הם לכאורה החלק ההכרחי והנדרש של ביצוע השתלת שיניים, אותם מטופלים עם מחסור בעצם לא מקבלים אלטרנטיביות למעט השתלה בזאלית.

מחלת חניכיים נגרמת מתזונה לקויה ואי-הקפדה על המלצות רפואיות. במקביל, מחסור בעצם הלסת עלול להיגרם מהזנחה מתמשכת, עקירת שן, דלקות בשורש ועוד. המאפיין המשותף לכל התופעות הוא אובדן משמעותי של העצם, שנספגת ומצטמצמת עד למצב שלא מסוגל להחזיק שתל. לפיכך, מטופלים שמוגדרים כמחוסרי עצם הם ללא עצם כלל, עם עצם דקה או עם עצם חלשה.

הטיפול ממושך – התוצאות מהירות

השתלת שיניים ביום אחד בשיטה הבזאלית מבוססת על מאפיינים של ניתוח כירורגי לכל דבר ועניין. כך לדוגמא הפרוצדורה הרפואית אורכת עד 7 שעות, כי תהליך המדידות לוקח זמן ומחייב שיתוף פעולה מצד המטופל. בין היתר, ערנות המטופל בשלב המדידות חשובה היות ועליו להעיד על חוסר נוחות, כאב או קושי בהליך ההתאמה.

מדוע נדרשת הרדמה מלאה?

הפרוצדורה של השתלת שיניים ביום אחד בשיטה הבזאלית נעשית בהרדמה בטשטוש עמוק ורק לאחר התאוששות מלאה רשאי החולה לצאת עם שיניים זמניות. את השיניים הקבועות מחדירים ללסת כעבור 2-3 ימים בהתאם לזמן הייצור שלהן, מה שעשוי לייקר את התהליך אך משתלם בטווח הארוך. כמו כן, האיכות הגבוהה של השתל מגדילה את הסיכוי לקליטה שלו בלסת ומונעת כאבים מיותרים.

חוסר עצם בלסת היא לא סיבה לוותר על השתלת שיניים

קהל היעד העיקרי של השתלה בזאלית כולל מטופלים שסובלים מחוסר עצם בלסת התחתונה. מלבד מי שסובלים מאוסטאופורוזיס או נמצאים בסיכון גבוה בשל בעיות לב, התוצאות של השיטה הבזאלית מדברות בעד עצמן. הן מוכיחות שחוסר עצם בלסת הוא לא סיבה לוותר על השתלת שיניים ושגם חולים צעירים או מבוגרים לא צריכים להיות תלויים בשיניים נשלפות. חוץ מזה, השתלה בשיטה הבזאלית כוללת תהליך מסודר של התאמת וייצור החלקים באופן ייחודי לכל מטופל בנפרד.

יתרונות השתלת שיניים גרפיקה

שבוע בלבד מפריד בינך לבין שיניים חדשות

המרפאה של ד”ר לרי היא בין הבודדות בארץ שמספקת שירות של השתלה בזאלית. דרכנו יתאפשר לך לקבל שיניים זמניות לא נשלפות כבר ביום הראשון, ותוך שבוע מקסימום כבר יחכו לך השיניים הקבועות. נוסף על כך, מחיר הטיפול אצלנו הוא הנמוך ביותר שקיים עבור מטופלים חסרי עצם ונשמח לבנות עבורך תכנית בהתאמה אישית. אנו מבצעים עד 120 השתלות בזאליות בשנה וכדאי לך לשמור על מקומך!

 השיניים החדשות שלך כבר כאן

במרפאה של ד”ר לרי ספוזניקוב ישמחו לתת לך פרטים נוספים על השתלה בזאלית ולהסביר לך במה מדובר. אנו מחכים לך במספר 072-3940811 כדי לתאם עבורך השתלת שיניים ביום אחד – עוד היום

Lari-Sapoznikov

אודות ד”ר לרי ספוז’ניקוב

ד”ר לרי ספוז’ניקוב הינו מומחה מוביל להשתלות שיניים בזאליות והוא עומד בראש מרפאת שיניים עצמאית. ד”ר ספוז’ניקוב הינו אחד המומחים המובילים והמנוסים בתחום השתלת השיניים בישראל. הוא סיים לימודי רפואת שיניים ב- 1983 במוסקבה, והחל את דרכו בעבודה בתחום שיקום הפה במרפאה ממשלתית. בשנת 2008 סיים לימודים בתחום ההשתלה הבזאלית באוניברסיטת ניס. הלימודים הועברו בשיתוף עם חברת ויקטורי, שפיתחה את השיטה.

תחומי התמחות מרכזיים: • השתלת שיניים למחוסרי עצם • הרמת סינוס בתוך 14 יום • השתלות שיניים בשיטה הבזאלית • טיפול בחריקת שיניים • רפואת שיניים משלימה • טיפולי שיננית • שירותי טכנאות שיניים • בדיקה לגילוי סרטן בחלל הפה • השתלות שיניים למחוסרי עצם • השתלות שיניים ביום אחד • השתלות שיניים בשיטה הבזאלית • השתלות שיניים הרדמה מלאה • טיפולי שיניים בהרדמה מלאה • טיפולי שיניים בסדציה, טשטוש עמוק • השתלת עצם והרמת סינוס • יישור שיניים בשיטה ייחודית • טיפולי שיננית • תותבות על גבי שתלים • השתלות שיניים ממוחשבות • כל טיפולי השיניים השיגרתיים.

לקוחות ממליצים

צרו קשר

דרכי הגעה